Header Ads

Στους 4 του Ostrava Open η Σάκκαρη

Η Μαρία Σάκκαρη νίκησε με 2-0 σετ την Τερέζα Μαρτίντσοβα και πήρε πανηγυρικά την πρόκριση για τα ημιτελικά του Ostrava Open.

Η Μαρία με μία εξαιρετική εμφάνιση κατάφερε να πάρει την πρόκριση. Στο πρώτο σετ μόνο δυσκολεύτηκε κάπως νικώντας τελικά με 7-5, ενώ στο δεύτερο επικράτησε πλήρως με 6-3 και πέρασε στις «4» βάζοντας πλώρη για την κατάκτηση του τίτλου.

Η Σάκκαρη ξεκίνησε ιδανικά κάνοντας μπρέϊκ, στο σερβίς της Τσέχας. Στο δέκατο γκεϊμ και ενώ ήταν το σκορ 5-4 υπέρ της έκανε κάποια αβίαστα λάθη με αποτέλεσμα να δεχτεί την ισοφάριση. Ωστόσο στη συνέχεια έδειξε χαρακτήρα και πήρε το σετ με 7-5.

Στο δεύτερο σετ η Σάκκαρη ήταν απόλυτα κυρίαρχη και με δύο μπρέϊκ, ένα στο τρίτο γκέϊμ και ένα στο ένατο, κατέκτησε το σετ και φυσικά πήρε την πρόκριση.

Τώρα περιμένει να μάθει την αντίπαλό της στον ημιτελικό του Σαββάτου, που θα αντιμετωπίσει τη νικήτρια του ζευγαριού Ίγκα Σβιάτεκ-Έλενα Ριμπάκινα.