Header Ads

Αρίων VS Λασσάνης Κοζάνης: 66-60

Σε ένα κατάμεστο γήπεδο, η ομάδα μας λύγισε την αντίσταση του Λασσάνη Κοζάνης με σκορ 66-60. Οι φιλοξενούμενοι απέδειξαν ότι δε βρίσκονται τυχαίως στις υψηλότερες θέσεις της βαθμολογίας. Για 35 λεπτά του παιχνιδιού έδειχναν ότι είχαν τον έλεγχο του ματς και ήταν συνεχώς μπροστά στο σκορ (στο 36’ 52-58).
Κάπου εκεί όμως μίλησε η καρδιά και ο εγωισμός των παικτών μας και με μπροστάρηδες τους Αθανασιάδη, Πανίδη έγινε η μεγάλη ανατροπή. Καθοριστικός ήταν και ο παράγοντας έδρα, μία κερκίδα που στα τελευταία λεπτά έδωσε την έξτρα ώθηση στους γηπεδούχους. Είναι πολύ μεγάλη δικαίωση να βλέπεις ότι οι προσπάθειες της ομάδας σε όλα τα επίπεδα αποδίδουν καρπούς. Το να βλέπεις ένα γεμάτο γήπεδο με γονείς, μικρά παιδιά, νέους και μεγάλους να απολαμβάνουν το μπάσκετ είναι για εμάς το επιστέγασμα της μέχρι τώρα προσπάθειας. Συγχαρητήρια και στις 2 ομάδες για το θέαμα και τις συγκινήσεις που μας πρόσφεραν. Χθες το μπάσκετ της πόλης κέρδισε αρκετούς φιλάθλους. Συνεχίζουμε στο ίδιο μοτίβο που είχαμε δεσμευτεί απ’ την αρχή της χρονιάς: Να κάνουμε το μπάσκετ διασκέδαση και το γήπεδο σημείο συνάντησης όλων!