Header Ads

Σύλλογος Δρομέων Οδοιπόρων Εορδαίας: 1η εμφάνιση για τα νέα μέλη

Πλούσιο αγωνιστικά το Σαββατοκύριακο 07-08/06/2014 για τους δρομείς του συλλόγου μας που έλαβαν μέρος τόσο σε αγώνες ημιαντοχής δρόμου όσο και σε ορεινούς αγώνες βουνού……

Στην Καβάλα διεξήχθη την Κυριακή 08/06/2014 ο 5ος Δρόμος Νερού - Water Trail Race 2014 στον οποίο έλαβε μέρος ο αθλητής του συλλόγου μας ΣΙΣΚΟΣ Τρύφων σημειώνοντας επίδοση 02 ώρες 08 λεπτά και 24 δευτερόλεπτα πραγματοποιώντας πολύ καλή εμφάνιση

Στην Άνω Κόμη Κοζάνης πραγματοποιήθηκς ο 6ος Ζήσειος Ανώμαλος αγώνας δρόμου 10 χλμ. Στο αγώνα έλαβαν μέρος τα μέλη του συλλόγου μας καταλαμβάνοντας τις κάτωθι θέσεις:

74 ΚΟΥΤΣΟΥΜΠΙΔΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 1987 ΣΔΟ ΕΟΡΔΑΙΑΣ 1:01:31

Αξίζουν πολλά συγχαρητήρια στο μέλος του Συλλόγου μας ΚΟΥΤΣΟΥΜΠΙΔΗ Δημήτριο που κατέλαβε την 2η θέση στην Γενική κατηγορία με χρόνο 38:39 καθώς επίσης και στην ΣΤΕΦΑΝΟΓΛΟΥ Τάνια που κατέλαβε την 1η θέση στην Γενική κατηγορία γυναικών με χρόνο 49:36.

Σε αυτό το σημείο ιδιαίτερη μνεία πρέπει να κάνουμε στα νέα μέλη του συλλόγου μας (ηλικιακά) που έκαναν την 1η τους εμφάνιση σε αγώνες κάνοντας πολύ καλές επιδόσεις χαρίζοντας σε όλους μας χαμόγελα αισιοδοξίας για το μέλλον.

Πιο συγκεκριμένα ο ΤΣΑΚΙΡΗΣ Αθανάσιος κατέλαβε την 1η θέση στην κατηγορία του , η ΤΣΑΚΙΡΙΔΟΥ Νικολέτα κατέλαβε την 1η θέση στην κατηγορία της και η ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΙΔΟΥ Μαραγαρίτα την 4η θέση στην κατηγορία της.

Ο Σύλλογος μας συνεχίζει δυναμικά να εκπροσωπεί την Εορδαία σε όλη την Ελλάδα……