Υποψήφιοι για Δήμο Κοζάνης και Περιφ. Εν. Κοζάνης με τη ΛΑ.ΣΥ
Λαμπαδά Χάρις Υποψήφια Δήμαρχος
Εκλογική Περιφέρεια Κοζάνης
1 Αυγέρος Ιωάννης, συνταξιούχος ΔΕΗ
2 Βόμβας Κωνσταντίνος, εργαζόμενος ΔΕΗ, μέλος Δ.Σ. ΣΕΕΝ, μέλος Δ.Σ. Σπάρτακου
3 Γκόγκου Ελένη , άνεργη - πτυχιούχος Βαλκανικών σπουδών
4 Γκούμας Γεώργιος , φοιτητής ηλεκτρολογίας ΤΕΙ Κοζάνης
5 Γκουτζηκώστας Γεώργιος , συνταξιούχος εκπαιδευτικός
6 Δανατσοπούλου Σοφία , μαθηματικός
7 Δεληολάνης Ευάγγελος , ιδιωτικός υπάλληλος, πρόεδρος Δ.Σ. Του Σωματείου Ιδιωτικών Υπαλλήλων, μέλος Δ.Σ. Εργατικού Κέντρου
8 Δελνιώτου-Στραβού Μαρία , άνεργη, πρόεδρος Αγωνιστικής Κίνησης Γυναικών Κοζάνης
9 Δημαράκης Χρήστος , εργαζόμενος ΔΕΗ, πτυχιούχος μηχανικός βιομηχανικής πληροφορικής, μέλος Δ.Σ. Πολιτιστικού Συλλόγου Χαραυγής
10 Καραγιάννης Στέλιος , άνεργος πληροφορικός, μέλος Εξελεγκτικής Σωματείου Ιδιωτικών Υπαλλήλων
11 Καρασαββίδης Γεώργιος , ιδιωτικός υπάλληλος
12 Κατσάρου Στεφανία , γιατρός - ειδικευόμενη Παιδιατρικής
13 Κοζικόπουλος Κωνσταντίνος , πολιτικός μηχανικός - ηθοποιός
14 Κόμπος Ιωάννης , επαγγελματίας
15 Κουρμούλης Δημήτριος , εκπαιδευτικός
16 Λαμπάκη Μαρίνα, φοιτήτρια νοσηλευτικής
17 Λεβεντίδου Μιχαέλα, τοπογράφος μηχανικός
18 Μητσιάκου Δέσποινα , οικονομολόγος- ιδιωτική υπάλληλος
19 Μπιμπίρης Αθανάσιος , αγρότης- μέλος ΠΑΣΥ
20 Μπιμπίρης Ιωάννης, λογιστής
21 Μπούκος Ανδρέας, οικοδόμος, μέλος Δ.Σ. Συνδικάτου Οικοδόμων
22 Μπούρα Στέλλα , άνεργη - πτυχιούχος Δημόσιας Διοίκησης
23 Μωραίτης Αθανάσιος, επιπλοποιός-βαρελοποιός
24 Νεμπεγλεριώτης Στέργιος, εργαζόμενος στο Νοσοκομείο Κοζάνης
25 Νικολαίδης Κωνσταντίνος , γεωλόγος-υπεύθυνος τμήματος φυσικών πόρων και περιβαλλοντικών μελετών της ΑΝΚΟ
26 Πάλλας Στέλιος , επαγγελματίας
27 Παφίλη Μαρία , άνεργη
28 Πλιάκης Γεώργιος, μαθηματικός
29 Σιδέρης Ιωάννης , αρτοποιός
30 Σταμπολίδου Θεοδώρα , πολιτικός μηχανικός
31 Στεργίου Κωνσταντίνος , φαρμακοποιός
32 Στεφάνου Ηλίας , κοινωνιολόγος - επαγγελματίας, μέλος γραμματείας ΠΑΣΕΒΕ
33 Στολτίδου Ελένη , επαγγελματίας
34 Στραβού Γεώργιος του Δημητρίου, επαγγελματίας
35 Τζελαπτσής Δημήτριος , πτυχιούχος Βιομηχανικού σχεδιασμού, άνεργος
36 Τζιούτζιος Χρήστος , δασολόγος, ιδιωτικός υπάλληλος
37 Τσαμπούρης Θεόδωρος , συνταξιούχος αυτοκινητιστής, πρόεδρος παραρτήματος ΠΕΑΕΑ-ΔΣΕ Κοζάνης
38 Τσελίκα Ιωάννα, συνταξιούχος
39 Τσούρος Δήμος , φοιτητής - μέλος ΔΣ φοιτητικού συλλόγου ΤΜΠΤ, μέλος γραμματείας Κοζάνης Μ.Α.Σ.
40 Χατζηδαμιανός Κωνσταντίνος , άνεργος- μέλος γραμματείας Κοζάνης του ΠΑΜΕ
Εκλογική Περιφέρεια Αιανής
1. Μωυσιάδου Ευδοξία, υπάλληλος περιφέρειας Δυτ. Μακεδονίας, μέλος Δ.Σ. Σωματείου υπαλλήλων περιφέρειας
2. Παππάς Τάκης, οικοδόμος - μέλος Δ.Σ. Συνδικάτου Οικοδόμων
3. Τσιάρας Κωνσταντίνος , υπάλληλος ΔΕΗ, μέλος Δ.Σ. ΕΕΤΕΜ
Εκλογική περιφέρεια Δημητρίου Υψηλάντη
1. Αλλάμ Αχμάντ, εργαζόμενος ΔΕΗ
2. Πολυχρονίδου Μάγδα, συνταξιούχος Δημόσιος Υπάλληλος
3. Στολτίδης Δημήτριος , μηχανικός ΔΕΗ
Εκλογική Περιφέρεια Ελίμειας
1 Βαρτζώκας Γεώργιος , οικοδόμος-μέλος ΔΣ Συνδικάτου Οικοδόμων
2 Βαβλιάρα Αναστασία , βοηθός ιατρικών εργαστηριών-ιδιωτική υπάλληλος
3 Τσόγκας Κώστας,γουνοποιός
4 Τσιρέκας Στέλιος, συνταξιούχος ΔΕΗ
5 Μαχτσίρα Βαγγελιώ, άνεργη
Εκλογική Περιφέρεια Ελλησπόντου
1 Γεωργίου Ευθύμης-Σπυρίδων, φοιτητής
2 Μουρατίδου Πολυξένη, συνταξιούχος
3 Τεντσογλίδης Ηλίας , εργαζόμενος ΔΕΗ
Δημοτική Κοινότητα Κοζάνης
1. Αραπογιάννη Μαρία, νηπιαγωγός - ιδιωτική υπάλληλος, μέλος Εξελεγκτικής Σωματείου Ιδιωτικών Υπαλλήλων
2. Δεληολάνης Δημήτρης , σπουδαστής ΙΕΚ
3. Δελιοτζάκη Κατερίνα , μαθηματικός
4. Ίτσκος Δημήτριος , γυμναστής, επαγγελματίας
5. Λαμπαδάς Αθανάσιος , συνταξιούχος ΚΤΕΛ
6. Λούπα-Σαλτσίδου Σωτηρία-Σωτήρκα , συνταξιούχος Δημοσίου
7. Σταμουλάκη Ελένη, αγροτική γιατρός
Δημοτική Κοινότητα Αιανής
1. Βάσσου Ευαγγελία
2. Γαλάνης Νικόλαος
3. Κοκκώνα Αναστασία
4. Μαυροδήμος Περικλής
5. Μεντελής Γεώργιος
6. Τζιαναμπέτης Κωνσταντίνος , πτυχιούχος Διοίκησης Επιχειρήσεων- επαγγελματίας
Τοπικές Κοινότητες
Κοίλα
1. Νικολοπούλου Γεωργία , άνεργη
Μεταμόρφωση
1. Ζαχαράκης Τάκης
Οινόη
1. Γαβριηλίδης Μιχάλης
Χαραυγή
1. Αδαμίδης Μυρώδης , προγραμματιστής αναλυτής πληροφορικής-οργάνωση τηλεοπτικών προγραμμάτων
2. Δημαράκη Θεοδώρα , φυσικός
3. Μαρωνίδης Νικόλαος , συνταξιούχος ΔΕΗ
4. Σημανδρέλης Στέλιος , συνταξιούχος ΙΚΑ
Αγία Παρασκευή
1. Χλιαράς Δημήτριος
Ρυμνιο
1. Τρομπούκης Ιωάννης, συνταξιούχος ΔΕΗ
Χρώμιο
1. Λαμπαδά Παναγιώτα , εκπαιδευτικός
Μαυροδένδρι
1. Αποστολίδης Χαράλαμπος , γεωπόνος
2. Στολτίδου Ρίτα , ζωγράφος
Ποντοκώμη
1. Δαμιανίδης Παναγιώτης, ελεύθερος επαγγελματίας
2. Καρράς Χρήστος, ιδιωτικός υπάλληλος
3. Σαμαράς Αντώνιος , συνταξιούχος ΔΕΗ
4. Ράντογλου Σπυριδούλα, υπάλληλος ΔΕΗ
Άνω Κώμη
1. Καλαμπούκας Στέλιος
Καισαρειά
1. Γκογκομήτρος Κώστας, δάσκαλος
Μηλέα
1. Τάτσιος Παναγιώτης , συνταξιούχος οικοδόμος, πρόεδρος Δ.Σ. Σωματείου Συνταξιούχων ΙΚΑ
Σπάρτο
1. Ζιάρας Ζήσης
Κοιλάδα
1. Πενλίδης Γιάννης
Εκλογική Περιφέρεια Κοζάνης
1 Αυγέρος Ιωάννης, συνταξιούχος ΔΕΗ
2 Βόμβας Κωνσταντίνος, εργαζόμενος ΔΕΗ, μέλος Δ.Σ. ΣΕΕΝ, μέλος Δ.Σ. Σπάρτακου
3 Γκόγκου Ελένη , άνεργη - πτυχιούχος Βαλκανικών σπουδών
4 Γκούμας Γεώργιος , φοιτητής ηλεκτρολογίας ΤΕΙ Κοζάνης
5 Γκουτζηκώστας Γεώργιος , συνταξιούχος εκπαιδευτικός
6 Δανατσοπούλου Σοφία , μαθηματικός
7 Δεληολάνης Ευάγγελος , ιδιωτικός υπάλληλος, πρόεδρος Δ.Σ. Του Σωματείου Ιδιωτικών Υπαλλήλων, μέλος Δ.Σ. Εργατικού Κέντρου
8 Δελνιώτου-Στραβού Μαρία , άνεργη, πρόεδρος Αγωνιστικής Κίνησης Γυναικών Κοζάνης
9 Δημαράκης Χρήστος , εργαζόμενος ΔΕΗ, πτυχιούχος μηχανικός βιομηχανικής πληροφορικής, μέλος Δ.Σ. Πολιτιστικού Συλλόγου Χαραυγής
10 Καραγιάννης Στέλιος , άνεργος πληροφορικός, μέλος Εξελεγκτικής Σωματείου Ιδιωτικών Υπαλλήλων
11 Καρασαββίδης Γεώργιος , ιδιωτικός υπάλληλος
12 Κατσάρου Στεφανία , γιατρός - ειδικευόμενη Παιδιατρικής
13 Κοζικόπουλος Κωνσταντίνος , πολιτικός μηχανικός - ηθοποιός
14 Κόμπος Ιωάννης , επαγγελματίας
15 Κουρμούλης Δημήτριος , εκπαιδευτικός
16 Λαμπάκη Μαρίνα, φοιτήτρια νοσηλευτικής
17 Λεβεντίδου Μιχαέλα, τοπογράφος μηχανικός
18 Μητσιάκου Δέσποινα , οικονομολόγος- ιδιωτική υπάλληλος
19 Μπιμπίρης Αθανάσιος , αγρότης- μέλος ΠΑΣΥ
20 Μπιμπίρης Ιωάννης, λογιστής
21 Μπούκος Ανδρέας, οικοδόμος, μέλος Δ.Σ. Συνδικάτου Οικοδόμων
22 Μπούρα Στέλλα , άνεργη - πτυχιούχος Δημόσιας Διοίκησης
23 Μωραίτης Αθανάσιος, επιπλοποιός-βαρελοποιός
24 Νεμπεγλεριώτης Στέργιος, εργαζόμενος στο Νοσοκομείο Κοζάνης
25 Νικολαίδης Κωνσταντίνος , γεωλόγος-υπεύθυνος τμήματος φυσικών πόρων και περιβαλλοντικών μελετών της ΑΝΚΟ
26 Πάλλας Στέλιος , επαγγελματίας
27 Παφίλη Μαρία , άνεργη
28 Πλιάκης Γεώργιος, μαθηματικός
29 Σιδέρης Ιωάννης , αρτοποιός
30 Σταμπολίδου Θεοδώρα , πολιτικός μηχανικός
31 Στεργίου Κωνσταντίνος , φαρμακοποιός
32 Στεφάνου Ηλίας , κοινωνιολόγος - επαγγελματίας, μέλος γραμματείας ΠΑΣΕΒΕ
33 Στολτίδου Ελένη , επαγγελματίας
34 Στραβού Γεώργιος του Δημητρίου, επαγγελματίας
35 Τζελαπτσής Δημήτριος , πτυχιούχος Βιομηχανικού σχεδιασμού, άνεργος
36 Τζιούτζιος Χρήστος , δασολόγος, ιδιωτικός υπάλληλος
37 Τσαμπούρης Θεόδωρος , συνταξιούχος αυτοκινητιστής, πρόεδρος παραρτήματος ΠΕΑΕΑ-ΔΣΕ Κοζάνης
38 Τσελίκα Ιωάννα, συνταξιούχος
39 Τσούρος Δήμος , φοιτητής - μέλος ΔΣ φοιτητικού συλλόγου ΤΜΠΤ, μέλος γραμματείας Κοζάνης Μ.Α.Σ.
40 Χατζηδαμιανός Κωνσταντίνος , άνεργος- μέλος γραμματείας Κοζάνης του ΠΑΜΕ
Εκλογική Περιφέρεια Αιανής
1. Μωυσιάδου Ευδοξία, υπάλληλος περιφέρειας Δυτ. Μακεδονίας, μέλος Δ.Σ. Σωματείου υπαλλήλων περιφέρειας
2. Παππάς Τάκης, οικοδόμος - μέλος Δ.Σ. Συνδικάτου Οικοδόμων
3. Τσιάρας Κωνσταντίνος , υπάλληλος ΔΕΗ, μέλος Δ.Σ. ΕΕΤΕΜ
Εκλογική περιφέρεια Δημητρίου Υψηλάντη
1. Αλλάμ Αχμάντ, εργαζόμενος ΔΕΗ
2. Πολυχρονίδου Μάγδα, συνταξιούχος Δημόσιος Υπάλληλος
3. Στολτίδης Δημήτριος , μηχανικός ΔΕΗ
Εκλογική Περιφέρεια Ελίμειας
1 Βαρτζώκας Γεώργιος , οικοδόμος-μέλος ΔΣ Συνδικάτου Οικοδόμων
2 Βαβλιάρα Αναστασία , βοηθός ιατρικών εργαστηριών-ιδιωτική υπάλληλος
3 Τσόγκας Κώστας,γουνοποιός
4 Τσιρέκας Στέλιος, συνταξιούχος ΔΕΗ
5 Μαχτσίρα Βαγγελιώ, άνεργη
Εκλογική Περιφέρεια Ελλησπόντου
1 Γεωργίου Ευθύμης-Σπυρίδων, φοιτητής
2 Μουρατίδου Πολυξένη, συνταξιούχος
3 Τεντσογλίδης Ηλίας , εργαζόμενος ΔΕΗ
Δημοτική Κοινότητα Κοζάνης
1. Αραπογιάννη Μαρία, νηπιαγωγός - ιδιωτική υπάλληλος, μέλος Εξελεγκτικής Σωματείου Ιδιωτικών Υπαλλήλων
2. Δεληολάνης Δημήτρης , σπουδαστής ΙΕΚ
3. Δελιοτζάκη Κατερίνα , μαθηματικός
4. Ίτσκος Δημήτριος , γυμναστής, επαγγελματίας
5. Λαμπαδάς Αθανάσιος , συνταξιούχος ΚΤΕΛ
6. Λούπα-Σαλτσίδου Σωτηρία-Σωτήρκα , συνταξιούχος Δημοσίου
7. Σταμουλάκη Ελένη, αγροτική γιατρός
Δημοτική Κοινότητα Αιανής
1. Βάσσου Ευαγγελία
2. Γαλάνης Νικόλαος
3. Κοκκώνα Αναστασία
4. Μαυροδήμος Περικλής
5. Μεντελής Γεώργιος
6. Τζιαναμπέτης Κωνσταντίνος , πτυχιούχος Διοίκησης Επιχειρήσεων- επαγγελματίας
Τοπικές Κοινότητες
Κοίλα
1. Νικολοπούλου Γεωργία , άνεργη
Μεταμόρφωση
1. Ζαχαράκης Τάκης
Οινόη
1. Γαβριηλίδης Μιχάλης
Χαραυγή
1. Αδαμίδης Μυρώδης , προγραμματιστής αναλυτής πληροφορικής-οργάνωση τηλεοπτικών προγραμμάτων
2. Δημαράκη Θεοδώρα , φυσικός
3. Μαρωνίδης Νικόλαος , συνταξιούχος ΔΕΗ
4. Σημανδρέλης Στέλιος , συνταξιούχος ΙΚΑ
Αγία Παρασκευή
1. Χλιαράς Δημήτριος
Ρυμνιο
1. Τρομπούκης Ιωάννης, συνταξιούχος ΔΕΗ
Χρώμιο
1. Λαμπαδά Παναγιώτα , εκπαιδευτικός
Μαυροδένδρι
1. Αποστολίδης Χαράλαμπος , γεωπόνος
2. Στολτίδου Ρίτα , ζωγράφος
Ποντοκώμη
1. Δαμιανίδης Παναγιώτης, ελεύθερος επαγγελματίας
2. Καρράς Χρήστος, ιδιωτικός υπάλληλος
3. Σαμαράς Αντώνιος , συνταξιούχος ΔΕΗ
4. Ράντογλου Σπυριδούλα, υπάλληλος ΔΕΗ
Άνω Κώμη
1. Καλαμπούκας Στέλιος
Καισαρειά
1. Γκογκομήτρος Κώστας, δάσκαλος
Μηλέα
1. Τάτσιος Παναγιώτης , συνταξιούχος οικοδόμος, πρόεδρος Δ.Σ. Σωματείου Συνταξιούχων ΙΚΑ
Σπάρτο
1. Ζιάρας Ζήσης
Κοιλάδα
1. Πενλίδης Γιάννης
1.
|
Αγάντα-Χασάπη Θεοδώρα
|
οικιακά
|
Μέλος του ΔΣ της ΠΕΑΕΑ-ΔΣΕ Κοζάνης
|
2.
|
Αντωνιάδης Κώστας
|
καθηγητής
|
Γραμματέας του Δ.Σ. ΕΛΜΕ Κοζάνης
|
3.
|
Ασφαλτίδης Γιάννης
|
Εργαζόμενος ΔΕΗ ΑΕ
| |
4.
|
Βλάχος Νεκτάριος
|
Γυμναστής, προπονητής χειροσφαίρισης
| |
5.
|
Γιγαντίδης Ονούφριος
|
βιοτέχνης
|
Μέλος της Γραμματείας ΠΑΣΕΒΕ Ν.Κοζάνης
|
6.
|
Γκαμπράνη Ειρήνη
|
Επαγγελματίας
|
Πρόεδρος της Τ.Κ. Βελβεντού
|
7.
|
Γκογκομήτρος Ζήσης
|
Χωματουργικές εργασίες
| |
8.
|
Γρηγοριάδης Γιώργος
|
Ωτορινολαριγγολόγος, Διευθυντής Κλινικής ΩΡΛ Μαμάτσειου Γ.Ν. Κοζάνης
|
Μέλος του Δ.Σ. της ΕΙΝΔΥΜ
|
9.
|
Δενεσίδου Σοφία
|
Τοπογράφος Μηχανικός Τ.Ε., Υποτομεάρχης Τοπογραφικού Ορυχείου Κύριου Πεδίου
|
Μέλος του Δ.Σ. του Συλλόγου Μηχανικών Τ.Ε.
|
10.
|
Εγρές Αβραάμ
|
αγρότης
|
Μέλος της πανελλαδικής γραμματείας ΠΑΣΥ.
|
11.
|
Ζιάκου-Χιόνου Κατερίνα
|
Διευθύντρια ΚΔΑΠ Σιάτιστας-φιλόλογος
|
Πρόεδρος του Συλλόγου Γονέων του Μουσικού Σχολείου Σιάτιστας
|
12.
|
Θεοδωρίδης Μανώλης
|
αυτοκινητιστής
|
Γ.Γ. της Ομοπονδίας Αυτοκινητιστών Κεντρικής Ελλάδας & Δυτικής Μακεδονίας
|
13.
|
Καραγεωργίου Πέτρος
|
Εργαζόμενος στα 8μηνα ΔΕΗ ΑΕ
|
Μέλος ΔΣ Σωματείου Οδηγών
|
14.
|
Καραογλανίδης Κώστας
|
Εργαζόμενος ΔΕΗ ΑΕ, ηλεκτρολόγος μηχανικός
| |
15.
|
Κοζικόπουλος Γιώργος
|
Επαγγελματίας, εργολάβος οικοδομών
| |
16.
|
Κοντορίκος Γιώργος
|
Εργαζόμενος ΔΕΗ ΑΕ
|
Αντιπρόεδρος ΣΩΠ Βιομηχανικού Σπάρτακος
|
17.
|
Κοσμίδης Νίκος
|
ελεύθερος επαγγελματίας, μηχανολόγος μηχανικός
| |
18.
|
Κουζιάκη Τίνα
|
τελειόφοιτη ψυχολογίας Α.Π.Θ.
|
Στέλεχος της κνε
|
19.
|
Λαμπαδάς Αριστείδης
|
Υπάλληλος ΕΛΤΑ
|
Μέλος του ΔΣ του Συλλόγου εργαζομένων ΕΛΤΑ Ν. Κοζάνης
|
20.
|
Λιάκου Κατερίνα
|
τραυματιοφορέας
|
Μέλος του ΔΣ του Σωματείου εργαζομένων στο Γ.Ν. Μαμάτσειο Κοζάνης
|
21.
|
Μητσιάκος Γιάννης
|
επαγγελματίας
|
Δημοτικός Σύμβουλος Κοζάνης
|
22.
|
Μπιμπίρη Ελένη
|
αγρότισσα
| |
23.
|
Μπιμπίρης Πασχάλης
|
Γιατρός πνευμονολόγος
| |
24.
|
Μωυσιάδης Γιάννης
|
Συνταξιούχος ΔΕΗ
| |
25.
|
Σαρβάνης Γιάννης
|
Εποχικός πυροσβέστης
|
Αντιπρόσωπος στην Ομοσπονδία εποχικών πυροσβεστών
|
26.
|
Στεργίου Κική
|
Συνταξιούχος εκπαιδευτικός
|
Δημοτική σύμβουλος Εορδαίας
|
27.
|
Στραβού Γιώργος
|
Δημόσιος υπάλληλος-ΚΤΕΟ
|
Μέλος του ΓΠ Δυτ. Μακεδονίας του ΚΚΕ
|
28.
|
Ταταρίδης Πέτρος
|
Εργαζόμενος ΔΕΗ ΑΕ
|
Πρόεδρος ΣΕΕΕΝ, μέλος του Δ.Σ. του Ε.Κ.Π., μέλος της Ε.Ε. «Σπάρτακου»
|
29.
|
Τσιρέκας Κώστας
|
αγρότης
|
Μέλος της γραμματείας ΠΑΣΥ Ν. Κοζάνης
|
30.
|
Χαλεπόπουλος Λευτέρης
|
κτηνοτρόφος
|
Μέλος της γραμματείας ΠΑ.Σ.Υ. Ν. Κοζάνης
|