Νεα Πτολεμαιδας

Rss - Νέα ΠτολεμαΐδαςEpikoinonia me Nea PtolemaidasYoutube Nea PtolemaidasTwitter PtolemaidaFacebook Ptolemaida

28/3/14

Στην Πτολεμαΐδα το πανελλήνιο Π/Κ το Σάββατο 29 Μαρτίου



Με τη συμμετοχή περίπου 180 αθλητών και αθλητριών διεξάγεται το Σάββατο 29 Μαρτίου στην Πτολεμαίδα, η τελική φάση του πανελλήνιου πρωταθλήματος παίδων (ελληνορωμαϊκής-ελευθέρας) και κορασίδων.



Το τρίτο κατά σειρά πανελλήνιο πρωτάθλημα του 2014, θα φιλοξενηθεί στο κλειστό Γυμναστήριο Δήμου Εορδαίας «Γεώργιος Χαλκίδης», συνδιοργανώνουν η Ελληνική Ομοσπονδία Φιλάθλων Πάλης με την Δημόσια Επιχείρηση Ηλεκτρισμού Α.Ε και υποστηρίζεται από την Περιφέρεια Δυτικής Μακεδονίας και τον Δήμο Εορδαίας Πτολεμαίδας. Οι αγώνες θα ξεκινήσουν στις 09:00, ενώ η τελετή έναρξης θα πραγματοποιηθεί το απόγευμα στις 17:00.

Στην αντίστοιχη περσινή διοργάνωση, πρώτευσαν Π.Σ. Ευκαρπίας (κορασίδες, ελευθέρα παίδων) και ΑΑΠ Δράμας (ελληνορωμαϊκή παίδων).

Οι αθλητές και οι αθλήτριες που θα λάβουν μέρος είναι οι εξής:

ΕΛΛΗΝΟΡΩΜΑΪΚΗ ΠΑΙΔΩΝ

46 κιλά
Δημήτριος Αλεξάνδρου (ΠΟΠ)
Παναγιώτης Μαυρόπουλος (Ευπιρίδαι)
Ευάγγελος-Χρήστος Κυρέζος (Ολ. Φλόγα)

50 κιλά
Αθανάσιος Ράικος (Μιλτ. Μαραθώνα)
Βασίλειος Καγκαράκης (ΠΟΠ)
Χουσείν Δαούτ (Ολ. Φλόγα)
Νίκος Σαχπαζίδης (Παντζιτζιφιακός)
Χρυσοβαλάντης Καμπούρης (Ευπυρίδαι)
Δημήτρης Αραμπατζής (Παντζιτζιφιακός)

54 κιλά
Μιχαήλ Κουτσουρίδης (Ηρακλής Περιστερίου)
Νικόλαος Δογάνης (ΠΑΟΚ)
Παύλος Καρακοζίδης (Μιλτ. Μαραθώνα)
Αρμέν Μπαμπαχανιάν (Ολ, Φλόγα)
Δημήτρης Κουπλίδης (Παντζιτζιφιακός)
Γεώργιος Γεωργιάδης (Ολύμπιοι)
Ανδρέας Ζάβαλης (Ευπυρίδαι)
Σάββας Τσουλφάς (Ευπυρίδαι)

58 κιλά
Χρήστος Μπαφράλης (Αρχέλαος)
Κωνσταντίνος Τζίμος (Ολ. Φλόγα)
Αλέξανδρος Γεωργιάδης (Ολ. Φλόγα)
Χρήστος Πολιτίδης (Εορδαία)
Χρήστος Μπαλάσκας (Ηρακλής Περιστερίου)
Κωνσταντίνος Καλαϊτζίδης (Παντζιτζιφιακός)
Αλέξανδρος Σεπτούχα (Ηρακλής Ασπροπύργου)
Διονύσιος Γεωργιάδης (Τιτάν Πύργου)

63 κιλά
Εμμανουήλ Νικήτας (Αριστοτέλης Καλαμαριάς)
Ιωάννης Πασιανίδης (Ευπυρίδες)
Αναστάσιος Εμμανουήλ (Εορδαία)
Γεώργιος Μαυρίδης (ΔΑΣ Ζεφυρίου)
Νίκος Δαμιανάκης (Μίνωας)
Θεόδωρος Γρηγοριάδης (ΒΑΟ)
Ευάγγελος Νικολάου (Πλαστήρας Καρδίτσας)
Γεώργιος Γιαννακίδης (Φλόγα Ξάνθης)

69 κιλά
Χρήστος Χειλετζάρης (Ευπυρίδες)
Χρήστος Μετζηκώφ (Ηρακλής Περιστερίου)
Ηρακλής Σακοράφας (ΑΠΣ Τρικάλων)
Σπύρος Παπαλαζάρου (Εορδαία)
Κωνσταντίνος Βαχλάς (ΠΟΠ)
Αστέριος Καρέτσος (Παλαίστρα)
Βασίλειος Κούτσης (Ολύμπιοι)
Κωνσταντίνος Παροτσίδης (Ηρακλής Ασπροπύργου)

76 κιλά
Ευστράτιος Νικήτας (Αριστοτέλης Καλαμαριάς)
Αθανάσιος Χαραλαμπίδης (Ολ. Φλόγα)
Ιωάννας Ξηντάρας (Άθλεση Ιλιου)
Χαρίλαος Νατσαρίδης (ΔΑΣ Ζεφυρίου)
Αναστάσιος Ζαλώνης (Θησέας Περιστερίου)
Γεώργιος Τσιακάρας (ΑΠΣ Τρικάλων)
Χριστόφορος Γκουντεσίδης (Παντζιτζιφιακός)
Σωκράτης Δημάκης (Εορδαία)

85 κιλά
Ματέο Ντούντα (Πλαστήρας Καρδίτσας)
Χρήστος Λυρατζής-Χουνάς (Μακεδόνες Ευόσμου)
Κωνσταντίνος Παλαβός (Ευπυρίδες)
Μιχαήλ Ιωσηφίδης (Ευπυρίδες)
Θεόδωρος Τσαρδάς (Εορδαία)
Αλέξανδρος Γρηγοράκης (Γρ. Λαμπράκη)
Σταμάτης Κατέβας (ΠΟΠ)
Νεκτάριος Δουδάλης (Ένωση Βασιλικού)

100 κιλά
Γεώργιος Παπαγεωργίου (Ηρακλής Περιστερίου)
Παναγιώτης Κοτσαλάς (Ηφ. Βαθυλάκου)
Γεώργιος Κοκκινοπλίτης (Άθλος Κατερίνης)
Νικόλαος Γκαραβέλας (ΑΠΣ Τρικάλων)
Ιωάννης Χαλκιαδάκης (Μίνωας)
Ιωάννης Σιδηρόπουλος (Παντζιτζιφιακός)
Αντώνης Βιντζεντζάτος (Ευπυρίδαι)
Ραφαήλ Παύλου (Εορδαία)

ΕΛΕΥΘΕΡΑ ΠΑΙΔΩΝ

46 κιλά
Νάρεκ Γκριγκοριάν (Δημοκρίτειο)
Δημήτριος Μαρτίδης (Μ. Αλέξανδρος Ζυγού)
Ραφαήλ Δρομπουλιανούδης (Ημαθίων)
Νεκτάριος Ασημόγλου (Δημόκριτος Ξάνθης)

50 κιλά
Ιβάν Βίννικ (Δημοκρίτειο)
Δημήτριος Καραπαναγιώτης (Ν. Καρυπίδης)
Δημήτριος Ασπρογιαννίδης (Μ. Αλέξανδρος Ζυγού)
Ευάγγελος Πουρσανίδης (ΣΒΑ Δίας)

54 κιλά
Νικόλαος Δραγατσίκης (Παλαίστρα)
Ηλίας Μαραντίδης (Ευκαρπία)
Χαράλαμπος Σιχλίδης (Μ. Αλέξανδρος Ζυγού)
Νικόλαος Κουτσουκηλίας (Μακεδόνες Ευόσμου)
Θεόδωρος-Φανούριος Τσατσάκης (ΚΑΟ)

58 κιλά
Γεννάδιος Καρυπίδης (Ευκαρπία)
Στυλιανός Φειδιάρης (Π. Μπόρας)
Κωνσταντίνος Άρνης (Καλλικράτεια)
Νικόλαος Ποπουλίδης (Πόντος Καβάλας)
Παναγιώτης Λαζαρίδης (ΣΒΑ Δίας)
Παντελεήμων Παπαδόπουλος (Τιτάνες Μενιδίου)
Παύλος Καρακοζίδης (ΠΣΦ Μιλτιάδης Μαραθώνα)
Δημήτριος Ποτουρίδης (Άτλας Καλλιθέας)

63 κιλά
Παύλος Τσουπουζίδης (Ευκαρπία)
Κοσμάς Γαβρανίδης (Αγ. Νέστωρας)
Ιωάννης Γεωργιάδης (Ευκαρπία)
Σταύρος Λοϊζίδης (Τιτάνες)
Δημήτριος Πουρουζίδης (ΑΣΜ Αλέξανδρος Ασπροπύργου)
Σάββας Τοπαλίδης (ΣΒΑ Δίας)
Αθανάσιος-Μάριος Πασπάλης (ΠΠΣ Ραφήνας)
Παρασκευάς Μιαούλης (ΠΠΣ Ραφήνας)

69 κιλά
Θεόδωρος Ιωσηφίδης (Ευκαρπία)
Ιωάννης Μαραγκόπουλος (Ευκαρπία)
Κωνσταντίνος Ντίτσιας (Π. Μπόρας)
Ιωάννης Τσαγγαλιάς (ΕΑΛ)
Κυριάκος Παπαδόπουλος (ΣΒΑ Δίας)
Θωμάς Μάνο (Ολυμπια)
Κωνσταντίνος Παπαδόπουλος (Τιτάνες Μενιδίου)
Γεώργιος Ηλιάδης (Τιτάνες Μενιδίου)

76 κιλά
Θεόδωρος Κυριακίδης (Ευκαρπία)
Αντώνιος Δελαπόρτας (Άρης)
Ασπάρ Κοτανίδης (ΓΑΣ Κιλκίς)
Παναγιώς Κουκλάρης (Μακεδόνες Ευόσμου)
Παύλος Φωτιάδης (ΑΣΜ Αλέξανδρος Ασπροπύργου)
Κωνσταντίνος Τριανταφυλίδης (ΣΒΑ Δίας)
Δημήτριος Σκυφτός (Άτλας Καλλιθέας)
Κωνσταντίνος Θεοφανάκης (Σπάρτακος Αχαρνών)

85 κιλά
Δημήτριος Ακριτίδης (Ευκαρπία)
Μιχαήλ Κώστογλου (Κένταυρος Ν. Βύσσας)
Γεώργιος Ουρουμίδης (Ευκαρπία)
Γεώργιος Κυριακόπουλος (ΕΑΛ)
Χρήστος Πετρίδης (Μακεδόνες Ευόσμου)
Ρουστάμ Ρουσμέτοβ (Σπάρτακος Αχαρνών)
Νικόλαος Σονίδης (ΣΒΑ Δίας)
Αλέξανδρος Παπαδόπουλος (ΣΒΑ Δίας)

100 κιλά
Γεώργιος Γεωργιάδης (Ευκαρπία)
Γεώργιος Κοντοπός (Π. Μπόρας)
Γεώργιος Νιζάμης (Διογένης Σερρών)
Κωνσταντίνος Πασιάς (Αν. Ασπρ/ργου)
Ελευθέριος-Νεκτάριος Μιχελάκης (ΚΑΟ)
Δημοσθένης Γκουγκούδης (Ημαθίων)

ΚΟΡΑΣΙΔΕΣ

43 κιλά
Νίκη Δισακιά (Ηρακλής Ζεφυρίου)

49 κιλά
Ευαγγελία Θεοδώρου (Ηρακλής Περιστερίου)
Ευαγγελία Παππά (Άτλας Καλλιθέας)

52 κιλά
Ιορδανία Καραθάνου (Ηφ. Βαθυλάκου)
Ελένη Παπαμιχαήλ (Αριστοτέλης Καλαμαριάς)
Στεργιανή Σερεφία (Ηφ. Βαθυλάκου)
Χριστίνα Δερμικάν (Ευπυρίδαι)

56 κιλά
Μαρία Νικολαίδου (Ευκαρπία)
Ιωάννα-Μαρία Κωτσίδου (Άτλας Καλλιθέας)
Φανή Χειλετζάρη (Ευπυρίδαι)

60 κιλά
Μαρκέλα Τζουμπουσλή (ΠΑΟ Βόλου)
Σοφία Πιπερίδου (Άθλος Κατερίνης)
Αγγελική Αλεξάκη (ΚΑΟ)
Ελένη Παρασκευή Καρατζά (ΠΟΠ)

65 κιλά
Μαρία Κριαρίδου (Ευκαρπία)
Ευθυμία-Άννα Πουζιάρη (Αντύπας)
Αϊντα Αχμέτ (Ευπυρίδαι)

70 κιλά
Λυγερή-Αθανασία Βούλγαρη (ΠΑΟ Βόλου)
Δήμητρα Χαραλάμπου (Αντύπας)
Μελίνα-Ευθυμία Κουβαρά (ΣΒΑ Δίας Αχαρνών)
Ραφαέλα-Μαρίνα Γενειατάκη (Αλμυρός Κρ.)


Από το Blogger.
-