Το Ωδείο Φλώρινας διοργανώνει σεμινάριο με θέμα “Το Λαϊκό Πιάνο”
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEg48mOL9qudk69HmFxnFaPCpxEMX7jnTsTy9hxHWEMUeo2Ui1vhNaJvzlu7thXsHnI9Cl13UW_zJyzimaoi8kEx2UvVgRT3kdpafDDmeN3A_ZgxP-sDAG7H2ujtDCu4yG5c8jJx8wUaQho/s320/%CE%A9%CE%B4%CE%B5%CE%AF%CE%BF+%CE%A6%CE%BB%CF%8E%CF%81%CE%B9%CE%BD%CE%B1%CF%82.jpg)
Η αφίσα της εκδήλωσης
Θα αναπτυχθούν ως θεματολογία με τη μορφή της ομιλίας και ζωντανών παραδειγμάτων: Ο λαϊκός αυτοσχεδιασμός (ταξίμι), η σολιστική εκτέλεση τραγουδιών, η τεχνική συνοδείας, η απόδοση των λαϊκών δρόμων.
Το σεμινάριο είναι ανοιχτό σε μαθητές, καθηγητές και κάθε ενδιαφερόμενο και θα πραγματοποιηθεί το Σάββατο 2 Μαρτίου 2013 και ώρα 5:30 μ.μ., στη μικρή αίθουσα συναυλιών του Ωδείου και η είσοδος είναι ελεύθερη.
Για περισσότερες πληροφορίες απευθυνθείτε στη γραμματεία του Ωδείου στο τηλ.2385046542 και στις δύο ιστοσελίδες: www.eastern-piano.com και www.ordoulidis.gr