![Πτολεμαΐδα Παρέλαση](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEjenlMiFRaOh7bWDR6f4Di8bDygqw9xfhV6aScXyJaRgE-obTPuUHVzY2riMxSzESUsWnOxV7gIOGCXn6GZIjWHcCJ9UTPg8EOmAoghIHZz2AJM-7MIemz3dYKq4UwdEQQR2q6O3ERb_1hG/s1600/PARELASI+PTOLEMAIDA.png)
Σήμερα είναι 15 Οκτωβρίου 2012, δηλαδή έχουν περάσει 100 χρόνια από την απελευθέρωση της Πτολεμαΐδας. Κάθε χρόνο τέτοια μέρα, γίνεται μαθητική παρέλαση. Ίσως δεν είναι ο καλύτερος τρόπος να εορταστεί η απελευθέρωση αλλά πλέον έχει γίνει έθιμο. Γι' αυτό, τα «Νέα Πτολεμαΐδας» ήταν εκεί και κατέγραψαν μερικά στιγμιότυπα:
Αξίζει να σημειωθεί ότι
δεν υπήρξαν επεισόδια με «αγανακτισμένους» πολίτες.
Κλικ
εδώ, αν θέλεις να μάθεις περισσότερα για την απελευθέρωση.