Νεα Πτολεμαιδας

Rss - Νέα ΠτολεμαΐδαςEpikoinonia me Nea PtolemaidasYoutube Nea PtolemaidasTwitter PtolemaidaFacebook Ptolemaida

31/3/14

Παράσταση Μπαλέτου στην Πτολεμαΐδα



ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΠΑΡΑΣΤΑΣΗΣ

1. ΜΟΥΣΙΚΗ : «Συμφωνία Νο 9» - Dvorak
ΧΟΡΕΥΟΥΝ : Βασιλοπούλες, Μάγισσα, Χιονάτη.
2. ΜΟΥΣΙΚΗ : «Ride of the Valkyries» - Wagner
ΧΟΡΕΥΟΥΝ : Χιονάτη
3. ΜΟΥΣΙΚΗ : «Les Sylph ides» - Chopin
ΧΟΡΕΥΟΥΝ : Ξωτικά, Χιονάτη
4. ΜΟΥΣΙΚΗ : «Four Seasons» - Vivaldi
ΧΟΡΕΥΟΥΝ : Δέντρα, Χιονάτη
5. ΜΟΥΣΙΚΗ : «March militair No3» - Schubert
ΧΟΡΕΥΟΥΝ : Μανιτάρια, Νάνοι
6. ΜΟΥΣΙΚΗ : «Paris life» - Offenbach
ΧΟΡΕΥΟΥΝ : Ελάφια, Χιονάτη
7. ΜΟΥΣΙΚΗ : «Ο ωραίος γαλάζιος Δούναβης» - Strauss

ΧΟΡΕΥΕΙ : Πρίγκιπας
8. ΜΟΥΣΙΚΗ : «Coppelia» - Delibes
ΧΟΡΕΥΟΥΝ : Μέλισσες, Πρίγκιπας
9. ΜΟΥΣΙΚΗ : «Carmen» - Bizet
ΧΟΡΕΥΟΥΝ : Λαγουδάκια , Χιονάτη
10. ΜΟΥΣΙΚΗ : «Carmen» - Bizet
ΧΟΡΕΥΟΥΝ : Πουλιά, Χιονάτη
11. ΜΟΥΣΙΚΗ : «Allegro Assai» - Dvorak
ΧΟΡΕΥΟΥΝ : Λουλούδια, Χιονάτη
12. ΜΟΥΣΙΚΗ : «Snow White»
ΧΟΡΕΥΟΥΝ : Νάνοι, Χιονάτη
13. ΜΟΥΣΙΚΗ : «Snow White»
ΧΟΡΕΥΟΥΝ : Βασιλοπούλες, Μάγισσα
14. ΜΟΥΣΙΚΗ : «Caprise for Violin solo No4» - Paganini
ΧΟΡΕΥΟΥΝ : Πουλιά, Χιονάτη
15. ΜΟΥΣΙΚΗ : «Moderato» - Sara sate
ΧΟΡΕΥΟΥΝ : Μάγισσα, Χιονάτη, Βασιλοπούλες
16. ΜΟΥΣΙΚΗ : Phillip classic
ΧΟΡΕΥΟΥΝ : Νάνοι Θ-Η-Ζ-Ε-Δ-Γ-Β.
17. ΜΟΥΣΙΚΗ : «Η ωραία κοιμωμένη» - Tchaikovsky
ΧΟΡΕΥΟΥΝ : Πρίγκιπας, Χιονάτη, Νάνοι Θ-Η-Ζ-Ε-Δ-Γ-Β-Α
18. FINALE : Χιονάτη, Πρίγκιπας, Μάγισσα, Νάνοι Ι-Θ-Η-Ζ-Ε-Δ-Γ-Β-Α













ΣΥΜΜΕΤΕΧΟΥΝ :

ΧΙΟΝΑΤΗ : Τσιλφίδου Σοφία
ΜΑΓΙΣΣΑ : Ασπράγκαθου Ελεάνα
ΠΡΙΓΚΙΠΑΣ : Ασραφ Νεσαντ Αναστασία
ΝΑΝΟΙ : Αθανασιάδου Μελίνα, Κυριακίδου Αρχοντία, Μιχελάκη Πωλίνα, Μπέλτσου Αρσενία, Πελτέκη Ασημίνα, Ρωσσίδου Σοφία, Τουλουμενίδου Ανθούλα


ΤΜΗΜΑ Ι : Βασιλοπούλες : Ασφαλτίδου Μαριάννα, Γκέκα Διονυσία, Δινοβίτση Ευθυμία, Ελευθεριάδου Μαρία, Ελευθεριάδου Ραφαέλα, Κουτρούδη Αναστασία, Κυράκη Σουλτάνα, Τρύφων Ελευθερία


ΤΜΗΜΑ Θ : Πουλιά : Βλάχου Ευαγγελία, Δημητρίου Ευθυμία, Δινοβίτση Βασιλική, Παναγιωτίδου Σοφία, Τζιούμαρη Κατερίνα-Μαρία, Τραϊανού Μαρία, Χαριζοπούλου Παναγιώτα, Χριστοφόρου Αθανασία


ΤΜΗΜΑ Η : Δέντρα : Αποστολίδου Φρειδερίκη, Γιώβη Αννέτα, Καρανάκη Σοφία, Κοντάκα Έλενα, Λιακάκου Σταυριάνα, Μαυροφρύδου Αντιγόνη, Μουτάκη Αφροδίτη, Μπαξεβάνη Χριστίνα, Παπαδοπούλου Άννα, Πέϊου Κατερίνα, Σαββουλίδου Θεοδούλα, Σταματίου Παναγιώτα, Τσιόπτσια Βασιλική, Τσοκαρίδου Μαρία, Τσουλφά Ραχήλ-Μαρίνα, Τσώτα Ορνέλα, Χατζογλάκη Ασημένια


ΤΜΗΜΑ Ζ : Ξωτικά : Ελ-Λων Νεφέλη-Νάντα, Ίτσκου Σωτηρία, Καλαϊτζοπούλου Νίκη, Μπαξεβάνη Λουλουδιά, Πασσαλή Ασπασία, Σαχπατζίδου Δέσποινα, Ταϊρίδου Μυρσίνη, Τρύφων Βελίκα, Τρύφων Ελευθερία, Χονδροματίδου Θεοδοσία


ΤΜΗΜΑ Ε : Ελάφια : Μυλώνα Δέσποινα, Παπουλίδου Δήμητρα, Πασπάλη Ειρήνη, Πατσίκα Σουλτάνα, Πράγκαλη Σταυρούλα, Σοφιανίδου Βασιλική, Χατζογλάκη Θωμαϊς


ΤΜΗΜΑ Δ : Λουλούδια : Αβραμίδου Κυριακή, Ζαρπάκη Δέσποινα, Ιορδανίδου Ελισάβετ, Καρανάκη Αναστασία, Καρατόσιου Στυλιανή, Μάνη Ευθυμία, Νικηφορίδου Σοφία, Παπαδοπούλου Κωνσταντίνα, Σίσκου Ραφαηλία, Τόλη Μαρία, Φιλίππου Κυριακή, Χαριτωνίδου Μαριάνα, Χατζηαποστόλου Ελένη


ΤΜΗΜΑ Γ : Λαγουδάκια: Αναγνώστη Στέλλα, Αντωνίου Μαρία-Άννα, Κασαράκη Κυριακή, Κουτρούδη Κυριακή, Λιόλιου Αμαλία, Μήτρου Θεοδώρα, Πασσαλή Παναήλα, Πελτέκη Ελισάβετ, Πολυχρονιάδου Αναστασία, Σβιντρίδου Αναστάζια, Τσαπώνη Ερμιόνη, Τσολάκη Αναστασία-Χριστίνα


ΤΜΗΜΑ Β : Μέλισσες: Αλεξανδρίδου Φρειδερίκη, Βλαχοδήμου Χριστίνα, Γεωργιάδου Παρασκευή, Γοτουχίδου Πελαγία, Μαυρομάτη Αλεξάνδρα, Μισιρίδου Σοφία, Παπαθεοδώρου Ζωή-Ιωάννα, Παπαθεοδώρου Κωνσταντίνα, Πεταλίδου Σαββίνα, Σαρβίνη Χαραλαμπία, Σιαπανίδου Κωνσταντίνα, Σιδέρη Χρύση, Τογρίδου Ελένη, Τριανταφυλλίδου Ευανθία


ΤΜΗΜΑ Α : Μανιτάρια: Αβραμίδου Αμαλία, Αβραμίδου Αναστασία, Αδαμίδου Ασημένια, Αλευρίδου Κωνσταντίνα, Γκέκα Αλεξάνδρα, Γρηγοριάδου Χαρίκλεια-Αγγελική, Καλφοπούλου Αναστασία, Κάτανα Θεοφανία, Κοντέου Μαρία-Νεφέλη, Μερεσιτζή Πελαγία, Μιχαηλίδου Κατερίνα, Μιχαηλίδου Όλγα, Μιχαηλίδου Χρυσή, Μουστάκα Θεοφανία, Μπαλαχτσή Μαρία, Πογαρίδου Αγάπη, Σαλβάρα Αφροδίτη, Τοπάλη Μαρίνα, Τσαλιάνη Θεοδότα, Χαριτοπούλου Ανδριάννα, Χλιάπα Έλενα




Από το Blogger.
-